Pitie vína a chudnutie. Môžeme to skombinovať?

Mnohí ľudia si s príchodom nového roku dávajú predsavzatie schudnúť. Ale čo ak ste milovníkom vína a nechcete sa vzdať svojej obľúbenej pochúťky? Je možné piť víno a zároveň efektívne chudnúť?

Môžeme piť víno pri diéte?

Odpoveď nie je jednoznačná. Víno obsahuje kalórie (predovšetkým z alkoholu a cukrov), ktoré sa pri diéte musia brať do úvahy. Napriek tomu, s mierou a správnym výberom vína možno tento obľúbený nápoj zaradiť aj do diétneho plánu.

Aké víno je vhodné pri chudnutí?

Suché biele a červené vína - majú všeobecne menej cukru a sú vhodnejšie pre nízkokalorickú diétu. Siahnuť môžeme napríklad po Sauvignon Blanc alebo Pinot Noir.

Vína s nižším obsahom alkoholu - alkohol je hlavný zdroj kalórií vo víne, takže výber vína s nižším percentom alkoholu môže byť rozumnou voľbou.

Koľko vína môžeme vypiť?

Miera je kľúčová. Odporúča sa obmedziť spotrebu vína pri chudnutí na jeden pohárik denne pre ženy a maximálne dva poháriky pre mužov. Toto množstvo umožňuje vychutnať si víno bez významného narušenia diétneho plánu.

Aj keď je pitie vína pri diéte možné, je dôležité robiť to s rozumom. Vyberajte vína s nižším obsahom cukru a alkoholu a obmedzte množstvo, ktoré vypijete. Takto môžete splniť svoje novoročné predsavzatia a zároveň si vychutnať svoj obľúbený pohárik vína. Vždy je dobré konzultovať stravovacie plány a alkoholovú konzumáciu s odborníkom na výživu alebo lekárom.